nospam-pl.net

powrót


Regulamin korzystania z prywatnego adresu mailowego

Poniższy regulamin jest oparty między innymi na fragmentach FAQ'u Pawła Krawczyka[nospam-pl.net]. Możesz wykorzystać całość lub fragmenty tego tekstu do stworzenia własnego regulaminu, odpowiednio dostosowując go do swoich potrzeb - proszę tylko, byś zechciał umieścić na stronie adnotację typu "na podstawie regulaminu Nospam-PL.NET" (lub coś w tym stylu), a jednocześnie link do tej witryny. Dziękuję.

Na następnej stronie znajduje się mój adres mailowy. Link jest na dole. Przepraszam za takie ceregiele, ale zmusiła mnie do tego ogromna ilość spamu[nospam-pl.net](patrz też Spam FAQ[nospam-pl.net] i Fight Spam on the Internet![en]) jaki dostaję. Z tego samego powodu staram się zabezpieczyć również przed automatami skanującymi Internet w poszukiwaniu kolejnych ofiar.


Ostrzeżenie *

*wzorowane na FAQ'u Pawła Krawczyka

Jeśli zaś trafiłeś tu właśnie w poszukiwaniu adresu, na jaki chcesz wysłać cokolwiek, co mógłbym uznać za spam, musisz wiedzieć pewne rzeczy:

Jeśli rozumiesz co to jest dobry obyczaj i jesteś człowiekiem honoru, to właściwie nie ma potrzeby byś czytał dalszą część tej strony - możesz przewinąć ją do końca, by znaleźć mój adres.

Ostrzeżenie - wersja "dla opornych"

Jeśli jednak należysz np. do ludzi twierdzących, że jeszcze żaden sąd nikogo nie skazał na podstawie netykiety (co zresztą nie jest prawdą) - to czytaj dalej...

Spam jest arogancki


Ostateczna i niepodważalna ocena tego czy coś jest spamem czy też nie, należy do odbiorcy, a nie do nadawcy. Jeśli się nie zgadzasz z tak zdefiniowanym kryterium spamu - najlepiej nic do mnie nie pisz.[1.]

Jeśli chcesz przemyśleć sobie co jest spamem a co nie - stosunkowo dobre kryteria definiuje standardowa definicja spamu[nospam-pl.net] w/g M.A.P.S. Oczywiście, w żadnym wypadku nie zostaną uznane za spam jakiekolwiek komentarze ta temat tej, czy innej zrobionej przeze mnie strony. Przeciwnie, wszelkie uwagi przyjmę z wdzięcznością.
 

Spam jest niezgodny z prawem

Jeśli natrafiłeś na stronę firmy sprzedającej masowo adresy mailowe i twierdzącej przy tym, że jest to zgodne z prawem bo nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych - nie wierz w to. Firma taka kłamie, licząc na to, że zarobi na tobie pieniądze - zaś w rzeczywistości:

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości...

...pragnę zaznaczyć co następuje:


Mój adres e-mailowy...

... jest tutaj

Zastrzeżenie

Zaznaczam, że wszelkie próby zastraszenia mnie lub zmuszenia do czegokolwiek w związku z publikowanymi na tej stronie materiałami mogą być - i zostaną - opublikowane. Podstawa prawna: ustawa z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z późniejszymi zmianami, art. 82.

Muszę ponadto podkreślić, że nie prowadzę serwisu PolSpam. Wszelkie powiązania, odnośniki czy podobieństwa między moją stroną a witryną PolSpam'u wynikają ze zbieżności tematycznej obu serwisów. Jeśli zatem masz jakieś uwagi do osób prowadzących PolSpam - skontaktuj się z nimi w sposób podany na ich stronie.


Przypisy

[1.] Jeśli wyślesz do mnie list który uznam za spam - w najlepszym (dla siebie) wypadku możesz mnie zirytować.

W nieco gorszym - możesz sprawić, że niektóre serwery na świecie przestaną przyjmować jakąkolwiek pocztę przez Ciebie wysłaną.

W jeszcze gorszym - możesz dostać najpierw wezwanie na komisariat celem złożenia zeznań na okoliczność wysłania niezamawianej informacji handlowej. Następnie, kilka miesięcy później, możesz dostać wezwanie do stawienia się w sądzie znajdującym się w miejscowości odległej o kilkaset kilometrów od miejsca Twojego zamieszkania, gdzie udasz się pociągiem lub samochodem, spędzisz w sądzie około 30 min i otrzymasz wyrok skazujący Cię na mniejszą lub większą karę grzywny[nospam-pl.net].

 
 


Wtorek, 26.V.2020

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl Privacy Policy