nospam-pl.net

powrót


Profilaktyka

Autor: Łukasz Kozicki. Data pierwszej publikacji: 1.I.2005

Ze względu na praktyczną przydatność tego skrótowego poradnika, byłbym szczególnie wdzięczny za wszelkie uwagi na jego temat[nospam-pl.net]


Profilaktyka antyspamowa w pigułce - czyli 10 krótkich zasad "jak chronić się przed spamem". Obrona przed spamem poprzez zapobieganie jest zawsze łatwiejsza niż późniejsza ochrona adresu, na który jest już przysyłany spam. Dlatego warto zapamiętać poniższe zasady.

  1. Przyjmij zasadę, że nie podajesz nikomu swojego adresu e-mailowego, nie umieszczaj niezabezpieczonego adresu na stronie www ani w usenecie i szczególnie chroń adresy[nospam-pl.net], które są dla Ciebie najcenniejsze. Wyjątek od tej zasady, czyli udostępnienie komuś adresu, zawsze wymaga przekonywującej argumentacji.
  2. Jeśli w jakiejś witrynie internetowej podajesz swój adres, zawsze sprawdzaj obowiązujące w niej zasady ochrony prywatności - dowiedz się jak ten adres będzie użyty, zanim zdecydujesz się go ujawnić.
  3. Wypełniając jakikolwiek formularz on-line sprawdź jakie opcje domyślnie w nim zaznaczono. Zastanów się, czy sam byś te opcje zaznaczył.
  4. Nigdy nie klikaj na żadne odnośniki zawarte w spamach[nospam-pl.net], nie odwiedzaj reklamowanych witryn.
  5. Nie wypisuj się[nospam-pl.net] list malingowych do których sam się nie zapisałeś, a w szczególności nie "wypisuj" swojego adresu ze spamerskich baz mailingowych.
  6. Wyłącz Javascript w poczcie[nospam-pl.net] - nie jest potrzebny, a bywa wykorzystywany przez spamerów.
  7. Wyłącz ładowanie obrazków[nospam-pl.net] z odległego serwera w listach w formacie HTML.
  8. Użyj dodatkowego konta e-mailowego (np. darmowego) lub aliasu pocztowego[nospam-pl.net], gdy jesteś zmuszony podać swój adres - np. robiąc zakupy on-line.
  9. Sam nie wysyłaj czegoś, co może być uznane za spam, nie forwarduj do innych wiadomości które odbiorcy mogą uznać za niepożądane, w szczególności nie rozsyłaj "hoax" czyli listów łańcuszkowych[nospam-pl.net].
  10. Używaj filtrów pocztowych[nospam-pl.net] blokujących wiadomości lub odpowiednio je oznaczających.

 
 


Wtorek, 26.V.2020

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
witryna hostowana przez home.pl Privacy Policy